Им беше досадно во финишот на средбата

Леброн и „компанија“ најдоа нова занимација (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс остварија убедлива победа на гостувањето кај Њујорк Никс од 126:94 и со тоа ја задржаа првата позиција во западната конференција во НБА лигата. Убедливото водство кое го имаа пред крајот, им дозволија на играчите кои што се на клупата да се забавуваат. „Главен" во овие моменти беше Леброн Џејмс кој со соиграчите го правеше популарниот „ботл флип" челинџ.