ШАРЛОН КЛОФ ГО ИМА ПОТЕГОТ НА КОЛОТО

„Летечкиот Холанѓанец“ царува под обрачите: Нова „банана“ на Клоф (ВИДЕО)

Нова атракција на Шарлон Клоф во Суперлигата. Холанѓанецот и на дуелот против Куманово подели „банана“, овојпат тој не му дозволи на Никола Караколев да постигне лесни поени од контранапад.