Проблем на „Енфилд Роуд“

Мане му се скара на Клоп (Видео)

Јирген Клоп има проблем во Ливерпул, а денеска по ремито со Челзи имаше вербален дуел со Садио Мане

Јирген Клоп има проблем во Ливерпул, а денеска по ремито со Челзи имаше вербален дуел со Садио Мане. Репрезентативецот на Сенегал имаше мала минутажа денеска, влезе во игра во 89. минута и очигледно беше незадоволен од статусот, па бурно реагираше кон тренерот на Ливерпул.