Ѕвездите на Барселона против технологијата

Меси и Суарез vs дрон (ВИДЕО)

Лионел Меси и Луис Суарез имаа специјална мисија на еден од последните тренинзи на Барселона. Напаѓачкото дуо на Каталонците имаа задача во рок од една минута да го погодат дронот.