МОЌНО ВИДЕО КАКО НАЈАВА ЗА ДУЕЛОТ СО ИЗРАЕЛ

Новата генерација е опасна: Пазете се од Алиоски, Барди, Николов...(ВИДЕО)

Македонија има фудбалска иднина...Езџан Алиоски, Енис Барди, Бобан Николов, Елиф Елмас, Дарко Велковски..и останатите челнови на младата репрезентација го докажаа тоа...Овие момци заедно со Трајковски, Несторовски и капитенот Пандев даваат верба дека и сениорскиот тим ќе „пркне“ во скоро време. Мартин Пресилски направи одличен видео запис пред вечерашниот дуел со Израел...Погледнете го видеото и потсетете се на нивните мајстории.