„Ода“ за младите херои (ВИДЕО)

Фудбалерите на македонската репрезентација до 21 година сосема очекувано беа главни ѕвезди на синоќешниот избор за најдобрите во фудбалот за оваа година. Церемонијата на доделување започна со песна посветена токму на нив, а во изведба на портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски.