Во Европа вакви грешки не се простуваат

(ВИДЕО) Павловиќ заспа, Сараево настрада, играч на Зарија даде гол од центарот на игралиштето

Голманот на Сараево, Бојан Павловиќ подзаспа во 34. минута на мечот со молдавска Зарија, а мајсторски тоа го искористи Аргентинецот Рубен Гомез и му даде гол од центарот на игралиштето

Голманот на Сараево, Бојан Павловиќ подзаспа во 34. минута на мечот со молдавска Зарија, а мајсторски тоа го искористи Аргентинецот Рубен Гомез и му даде гол од центарот на игралиштето. Сараево губи со 0:2 на гостински терен, а игра без нашиот интернационалец Крсте Велкоски, кој ќе биде на располагање за реваншот.

 


zaria - sar 2:0 by goloviliga