РАДОСТА Е ОГРОМНА: ИХФ ни честиташе на македонски (ВИДЕО)

Нашите момци сосема заслужено се радуваат на големиот успех на оваа генерација, која за првпат на едно големо натпреварување успеа да ја мине групната фаза. Светската ракометна федерација по завршување на мечот со Бразил на македонски јазик ни го честиташе пласманот во осминафиналето со видео клип од радоста на нашите момци.