НА ДВАТА ДЕНЕШНИ МЕЧА ИМАШЕ ВКУПНО 10 ПОГОДОЦИ

Ревија од спектакуларни голови (Видео)

Домашните навивачи се радуваа на осум погодоци, додека гостинските екипи дадоа само по еден погодок и се чекор подалеку од посакуваниот пласман во четвртфиналето