Супер потег на полувреме

Скокај Дапај, преку шестмина до атрактивно забивање (Видео)

Гај Дапај е момче со неверојатен одраз, а ноќеска во Чикаго прескокна шестмина и атрактивно ја заби топката во кошот

Гај Дапај е момче со неверојатен одраз, а ноќеска во Чикаго прескокна шестмина и атрактивно ја заби топката во кошот. Супер потегот се случи на полувремето од НБА мечот меѓу Чикаго булс и Оклахома тандерс.