Велковски како „фурија“ низ одбраната на Бразил (ВИДЕО)

Мартин Велковски со четири погодоци е еден од најефикасните ракометари во нашиот табор по првото полувреме. Македонскиот репрезентативец како „фурија“ минува низ одбраната на Бразилците.