Вардар триумфираше на гостувањето во Србија против Војводина со 26:23, а целосниот извештај можете да го прочитате ТУКА

Еден од најзаслужните за победата на македонскиот шампион, беше голманот Дејан Милосављев кој запиша 11 интервенции.

Токму на следниот видео запис погледнете ја неговата најдобра одбрана на мечот: