Мирсад Јонуз не е повеќе тренер на грчкиот второлигаш Аигиниакос. После три месеци откако беше назначен (ноември минатата година), денеска Јонуз се реши да поднесе оставка од местото шеф на стручниот штаб.

56-годишниот Јонуз во својата кариера играше во Грција.

Пред десетина дена Јонуз беше нападнат од противнички играч и беше фрлено банана врз него.