Македонската футсал репрезентација ја оствари целта, пласман во втората фаза од квалификациите за Светското првенство.Нашите момци како првопласира во следната рунда ќе играат против Украина, Словенија и Косово, на турнир кој се игра во Украина.

Во последниот меч по пресврт вчера беше совладана Албанија со 3-2. Погледнете ги најинтересните моменти од овој дуел.