#34 КОЛО  
ДатумЧасНатпреварРезултат
12.05.2019 16:30Победа - Шкендија1-4
12.05.2019 16:30Ренова - Ака.Пандев1-1
12.05.2019 16:30Силекс - Вардар1-0
12.05.2019 16:30Работнички - Македонија ЃП2-0
12.05.2019 16:30Шкупи - Беласица2-2
#КЛУБОПОБ.НЕР.ПОР.ДГПГБОД
1Шкендија342374742576
2Вардар3416126382260
3Акад. Пандев3417611433057
4Шкупи3412914363944
5Ренова34111013484543
6Работнички3412715414743
7Македонија ЃП341011134049
41
8Силекс34101113253641
9Беласица3491114364638
10Победа346523256723
ИДНО КОЛО#35 КОЛО  
ДатумЧасНатпревар
19.05.201916:30Шкупи - Ренова
19.05.201916:30Вардар - Победа
19.05.201916:30Шкендија - Ака.Пандев
19.05.201916:30Беласица - Работнички
19.05.201916:30Македонија ЃП - Силекс