Бекот на Нексе, Саша Баришиќ – Јаман, заработи скршен заб во дуелот со Еурофарм Работник во третото коло од групната фаза во ЕХФ купот.

„Фармацевтите“ одиграа одлично прво полувреме, но за жал, таквиот ритам не успеаја да го одржат во продолжението, но затоа „наплатија“ со „кршење“ заби.