Акaдемија Пандев има две причини за славење, по триумфот на градското дерби со Беласица (0-1) се искачи на второто место на табелата во ПМФЛ, откако Вардар киксираше против Ренова. Шкупи пак на домашен терен забележа убедлива победа над Победа (3-0). Двата тима убавиод викенд одлучија да го крунисаат со селфи-фотографија.