Вардар ќе ја нема онаа претпознатлива поддршка од трибините, како тоа беше случај во изминатите натпревари. Трибините за првпат сезонава се полупразни кога станува збор за мечевите од Лигата на шампионите, дуел кој исто така е важен за македонскиот првак за освојување на второто место на табелата. Дали станавме фенси нација или навистина актуелниот првак не е интересен и доволен мотив да се дојде во сала.

Ајде здравје ќе дојде осминафиналето па ќе горат телефоните во Вардар!