Гостивар денеска ја победи Блокотехна (98:86) во првиот натпревар одигран во салата „Младост” по трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак, во која загинаа 15 жители на Гостивар, меѓу кои и кошаркар на клубот.
Прволигашот вети дека првиот меч на домашен терен ќе им го посвети на настарадите сограѓани и тоа го направи на најдобар можен начин.

фото: gostivarpress.mk