Вардар го претрпе вториот во низа регионален пораз или вкупно четврти сезонава, на гостувањето кај Нексе (24:21). Ако второто полувреме беше она „трагичното“, во првото вардарци имааа константна контрола над резултатот, а Дибиров презентираше дел од својата магија. Буквално го „измести“ својот чувар и без проблем го совлада Цар на голот.

 

 

View this post on Instagram

 

@timurdibirov31 does his ✨ magic ✨ #SEHA #Gazprom #SEHALeague #experiencehandball @rkvardar

A post shared by SEHA – GAZPROM LEAGUE (@seha_league) on