Работнички не успеа да дојде до нова победа во градската пресметка со МЗТ Скопје. Тимот од Аердром заслужено замина со целиот плен од „Градски парк”, нешто што не им се допадна на фановите на најтрофејниот кошаркарски колектив, а се чини ниту на главниот поддржувач на „црвено-белите”, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ.