Кој си знае, си знае. Така нешто отприлика може да се каже за фудбалерите на Охрид Лихнидос во мечот со Велешта во рамките од 14. коло во Третата лига – Југозапад. Победа од 5:0, триумф за нови три бода и бодови со кои сега охриѓани имаат 16 бодови предност пред составот на Црно Буки. Инаку викендов и официјално почна пролетниот дел од Третата лига – Запад или Југозапандиот регион.

РЕЗУЛТАТИ – 14. КОЛО

ЦРНО БУКИ – САТЕСКА 2:1

КАРАОРМАН – ОКТИСИ 2:1

НОВАЦИ – КРАВАРИ 1:1
ПРЕСПА – ЛИРИЈА (З) 5:0

ОХРИД ЛИХНИДОС – ВЕЛЕШТА 5:0

ЛАКОЧЕРЕЈ – ЛИРИЈА (Г) 1:0

ФЉАМУРТАРИ – ВЛАЗНИМИ 1:0

ТАБЕЛА

 1. ОХРИД ЛИХНИДОС 40
 2. ЦРНО БУКИ 24
 3. КАРАОРМАН 23
 4. ЛИРИЈА (Г) 22
 5. ВЕЛЕШТА 22
 6. ВЛАЗНИМИ 21
 7. ПРЕСПА 21
 8. КРАВАРИ 20
 9. ЛИРИЈА (З) 18
 10. САТЕСКА 17
 11. ОКТИСИ 15
 12. НОВАЦИ 13
 13. ЛАКОЧЕРЕЈ 13
 14. ФЉАМУРТАРИ 11