Ѕвездата на УФЦ борбите нападнал свој фан кој сакал да го фотографира со својот мобилен телефон. Конор МекГрегор на излезот од својот хотел прво му го одзел телефонот а потоа апаратот го удрил од земја. Дури потоа си заминал од местото на настанот. Ирецот нешто подоцна бил уапсен од локалната полиција во Мајами, за да откако платил кауција од 12.000 долари бил пуштен од затвор.

Инаку ова не е прв пат Конор МекГрегор да си има проблеми со законот.