Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро нема среќа, тој е еден од најголемите малери во светот на спортот кога станува збор за повредите. Само што се врати на терените по проблемот со коленото пред неколку недели, ќе мора да оди на нова операција.