Нашата реномирана обожувалница Моцарт, во текот на денешниот ден ги објави квотите односно коефициентите за натпреварите од 23.коло во ПМФЛ, кои се играат утре со почеток во 14:30 часот. На двете дербија, во Скопје каде играат Вардар – Шкупи и во Тетово каде се среќаваат Шкендија – Работнички, домашните се апсолутни фаворити. Имено за триумф на шампионот коефициентот е 1.30, додека да победи Работнички, нешто што го нема направено цели пет години, истиот е дури 9.50. Коефициентот за реми на дуелот на „Борис Трајковски“ е 3.35, додека за победа на Вардар 1.75.

Од денеска во сите салони на Моцарт ќе можете да го набавите билтенот кој ќе ви помогне во типувањето.

Прогноза на „Спортмедиа“…

ВАРДАР – ШКУПИ Х (3.35)

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ 3+ (1.75)

А.ПАНДЕВ – СИЛЕКС 1 (1.90)

ПОБЕДА – РЕНОВА Х2 (1.49)

МАКЕДОНИЈА ЃП – БЕЛАСИЦА 0-2 (1.69)