Репрезентативецот на БиХ, вчера наполни 33 години, а својот роденден го прослави во Сараево со пријателите, пред денешниот собир со националниот тим.

На големата забава во елитен ресторан, покрај неговата сопруга и најблиските, беа и соиграчи од репрезентацијата и голем број пријатели, а се славеше до раните утрински часови со трубачи, торба дизајнирана со дресови од сите клубови за кои настапувал Џеко, како и специјално изненадување – танчерки кои изведуваат стомачни танци.

 

 

 

View this post on Instagram

 

Bila nam je cast ugostiti naseg kapitena, jos jednom sve najbolje… 😊💪⚽️ #edindzeko #rodjendan #restaurant #pravaprica

A post shared by Prava priča (@restoranpravaprica) on