Кошаркарите на МЗТ Скопје А. вечерва со кош во последните секунди на мечот на Медфорд успеаја да го совладаат тимот на Спарс Сараево на гостински терен со 71:70 и со тоа да дојдат на чекор до големото финале во плеј-офот од АБА 2 лигата. Клучниот момент на мечот беше овој шут на Медфорд кој и од неизградена позиција успеа да ја уфрли топката во домашниот обрач.