Можеби Кирил Лазаров и Нант загубија го загубија првиот македонски дуел во елиминациите во Лигата на шампионите од Филип Талески и Рајн Некар Левен, но дури и во „САП“ арената нашиот капитен беше главен.

Македонските фанови кои го следеа натпреварот на трибините во Манхајм го поздравија Лазаров со транспарент „Идол на сите генерации“.

Нант со 34:32 го загуби гостувањето кај „лавовите“, но ќе го чека реваншот на свој терен на 30 март.