Вардар одлично игра во првото полувреме против ППД Загреб на гостински терен во рамките на првата осминафинална пресметка во Лигата на шампиони. „Црвено-црните“ воодушевуваат со мајсторски потези, еден од нив е на Игор Карачиќ. Погледнете како ја измести одбраната на хрватскиот тим.