Како што веќе најавивме, Вардар во составот нема да го има само Сергеј Горбок, кој од стартот на сезоната се повреди и веќе долго време е надвор од терените. Иако рускиот интернационалец целосно закрепнува, сепак остана во Скопје, во дресот на македонскиот првак ќе го видиме во некој од следните натпревари.

Тренерот Роберто Гарсија Парондо на вечерашната средба (20:30 часот) на располагање ќе го има следниот состав.