Најдобриот стрелец во фудбалската репрезентација на Македонија, Елиф Елмас, кој на два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020, постигна два гола, даде ветување на социјалната мрежа Фејсбук.

„Словенците ни се извлекоа, ќе ги победиме во Скопје!“ – напиша Елмас.