Утре и на 28. март, селекцијата на Македонија до 15 години ќе одигра две контролни средби со Полска, на тренинг комплексот „Петар Милошевски“.

Селекторот Добринко Илиевски веќе ги одбра фудбалерите со кои ќе настапи на овие два меча. Еве го списокот на играчи кои ќе конкурираат за настап: