Вардар попладнево го совлада Работнички, и со тоа му го нанесе и третиот пораз на третиот скопски ривал. Претходно „црвено-црните“ ги совладаа и тимовите на Македонија ЃП и на Шкупи, а сега на ред дојде и тимот на „романтичарите“. За потсетување е дека денеска Вардар го немаше на клупата првиот тренер Александар Васоски поради суспензија кој беше на трибините.

Работнички, пак, е во длабока резултатска криза, го доживеа и третиот пораз по ред.

Еве како изгледаше денешната средба низ „објективот“ на Спортмедиа.