Најпрво Агуеро до Бернардо Силва, а потоа Бернандо Силва до Агуеро за победа на Манчестер Сити од 0:2 на гостувањето кај Фулам, со што „сините“ од Манчестер се вратија на чело на табелата.

Првиот гол падна во 5. минута, а вториот во 27. минута, и уште од тогаш беше јасно дека Сити ќе ги однесе бодовите.