Шпанскиот весник „Марка“ го состави моментално наскапиот тим на Светот, кој вреди нешто повеќе од 1.1 милијарда евра.

Во формација 3-4-3, тимот е составен од: Кепа (80 мил.), Лапорт (65 мил.), Ван Дијк (85 мил.) –  Хернандез (80 мил.), Родригез (75 мил.), Де Јонг (75 мил.), Погба (105 мил.), Кутињо (120 мил. + 40 низ бонуси) – Мбапе (135 мил.), Роналдо (115 мил.), Нејмар (222 мил.).

Интересно тука го нема Меси поради фактот што тој не направил трансфер од Барселона, инаку сигурно би имал вредност поголема од некои играчи кои се во овој состав.