На гостувањето кај Козенца, Палермо поведе со голот на Илија Несторовски. Тој по додавање на Георге Пушкаш, со послабата десна нога погоди во мрежата на противникот за водство.

Сепак, Козенца израмни и на полувремето резултатот беше 1:1.

Погледнете го голот на Несторовски.