Спартак Трнава игра на домашен терен против Сеница во првото полуфинале од Купот на Словачка. Кире Маркоски е јунакот заега, со оглед дека го постигна единствениот гол во 3. минута од средбата со кој на полувремето Спартак води со 1:0.

Погледнете го голот на Маркоски: