Само што почна второто полувреме во Амстердам, Ајакс го изедначи резултатот против Јувентус. Тоа беше супер потег на новопечениот бразилски репрезентативец Давид Нереш кој го исфрли од игра својот чудар, направи супер спринт и постигна убав гол. Ајакс се враќа во препознатлив ритам…