Изминатиот викенд се одиграа сите пет натпревари од 20. коло во  Младинската Супер лига. Ништо ново кога станува збор за Шкендија, шампионот и лидерот просто го згази Њу Старс со 6:0 и така и натаму има максимален учинок. Вардар кај Брегалница на гости славеше со 8:0, додека Победа дома загуби од Македонија ЃП, па така прилепчани и во оваа конкуренција се последни.

РЕЗУЛТАТИ – 20. КОЛО

РАБОТНИЧКИ – А. ПАНДЕВ 3:0

РЕНОВА – ШКУПИ 2:1

ПОБЕДА – МАКЕДОНИЈА ЃП 0:3

БРЕГАЛНИЦА – ВАРДАР 0:8

ЊУ СТАРС – ШКЕНДИЈА 0:6

ТАБЕЛА

  1. ШКЕНДИЈА 60
  2. ВАРДАР 52
  3. МАКЕДОНИЈА ЃП 36
  4. ШКУПИ 28
  5. РАБОТНИЧКИ 27
  6. А. ПАНДЕВ 24
  7. ЊУ СТАРС 19
  8. БРЕГАЛНИЦА 16
  9. РЕНОВА 14
  10. ПОБЕДА 12