Нема да кажеме ништо ново ако кажеме дека Реал е голем фаворит на денешниот дуел со Леганес. За „кралевите“ ова е еден од оние мечеви кои мора да се добијат до крајот на сезоната, ако сакаат да останат во игра за тоа второ место на табелата, откако веќе ја загубија шансата за титулата. Зидан и со самото враќање на кормилото истакна дека фокусот е да се дојде до вицешампионската позиција, но засега работите не одат според планот, затоа што Атлетико (М) и натаму има 5 бода предност пред нив. Шансата да се намали негативата и да се дојде на минус 2 во однос на градскиот ривал е токму денешниот дуел. Затоа денеска Реал мора да победи кај Леганес и да ги извади последните шанси за вицешампионската позиција во прв план. ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart денеска носи уште неколку интересни двојки:

  1. Леганес – Реал (М) 2 (1.62)
  2. Аталанта – Емполи 1 (1.32)
  3. Келн – Хамбургер Т1 2+ (1.57)
  4. Баерн II – Розенхајм 3+ (1.50)
  5. Алтинорду – Умраниеспор 2+ (1.35)
  • ВКУПНА КВОТА: 6,95