Македонскиот голгетер во дресот на турскиот суперлигаш Коњаспорт, Адис Јаховиќ, очигледно е голем фан на македонската музичка група, „Некст Тајм“, но и голем Македонец!!! На тренинзите на Коњаспор деновиве ечи новиот хит на браќата Стефан и Мартин, преработката на „Нешто ќе те питам бабо“…