Gazzetta dello Sport во екот на манијата околу новата сезона на серијата Game Of  Thrones, малку си поигра со денешната насловна. Имено вечерва се игра реванш мечот од 1/4 финалето во Лигата на Шампионите меѓу Јувентус и Ајакс. Секако дека сите погледи се свртени кон Кристијано Роналдо, кој вели: „Не го чепкајте мојот трон“…