Изминатиот викенд се одиграа сите пет натпревари од 21. коло во Младинската Супер лига. И имаше што да се види, имено на две средби, каде домаќини беа Шкендија и Вардар паднаа дури 21 гол. Навистина фрапатнтно. Тетовци со 11:0 ја победија Брегалница, просто ги згазија штипјани, додека младинската екипа на Вардар се задоволи само со 8:2 против Победа. Во останатите мечеви А. Пандев и Њу Старс ремизираа 2:2, Македонија ЃП ја победи Ренова со 4:2, а градското дерби меѓу Шкупи и Работнички им им припадна на чаирачани со триумф од 2:1.

 

РЕЗУЛТАТИ – 21. КОЛО

А. ПАНДЕВ – ЊУ СТАРС 2:2

ШКЕНДИЈА – БРЕГАЛНИЦА 11:0

ВАРДАР – ПОБЕДА 8:2

МАКЕДОНИЈА ЃП – РЕНОВА 4:2

ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ 2:1

 

   ТАБЕЛА

  1. ШКЕНДИЈА 63
  2. ВАРДАР 55
  3. МАКЕДОНИЈА ЃП 39
  4. ШКУПИ 31
  5. РАБОТНИЧКИ 30
  6. А. ПАНДЕВ 24
  7. ЊУ СТАРС 19
  8. БРЕГАЛНИЦА 16
  9. РЕНОВА 14
  1. ПОБЕДА 12