Скопје без никакви проблеми успеа со 5:1 да го победи Гостивар, резултат по малку неочекуван, но ако видете на видетото каков гол прими гостинскиот чувар на мрежата тоа навистина и не е чудно. Тоа беше комедија, да, комедија. Инаку на дербито во Струга екипите на Лабуништа и Пелистер одиграа реми без голови. Влазерими во Кичево ефектно го доби Гоблен со 2:0, додека Кораби со 2:1 славеше над Генч Калемлер.

ПОСЛЕДНО#27 КОЛО  
ДатумЧасНатпреварРезултат
25.05.201916:30Велазерими - Teтекс4-1
25.05.201916:30Генч Калемлер - Пелистер0-2
25.05.201916:30Кораби - Скопје2-1
25.05.201916:30Струга ТЛ - Лабуништа6-1
25.05.201916:30Гоблен Ј - Гостиварнеодиграно
#🇲🇰 КЛУБОдиграниПобедиНерешениПоразиДГПГБодови
1Пелистер962119720
2Дрита9504141215
3Лабуништа943211915
4Велазерими 77942391314
5Скопје9414101013
6Гостивар9333131212
7Вардар (Ф)9324151211
8Кораб9324151511
9Кадино92256128
10Охрид92166167