Неколку стотици навивачи на Вардар ги пречекеа новите учесници на Ф4 во Келн. Ракометарите на „црвено-црниот“ тим попладнево пристигна во Скопје, каде што ги пречекаа фанови пред салата „Јане Сандански“.

Присутни бараа да се фотографираат со ракометарите кои синоќа успеаја да изборат место во Ф4 во Келн,  трет пат по ред да се најдат на завршниот турнир.