Австриската фудбалска федерација веќе почна да ги продава билетите за своите фанови кои сакаат да патуваат во Скопје за време на квалификацискиот натпревар со Македонија. Истите се продаваат по цена од 6 евра.

Засега не е познато колку фанови на Австрија ќе допатуваат во Скопје на мечот кој се игра на 10. јуни.

Три дена претходно Австрија ќе ја пречека Словенија во Клагенфурт, а Македонија игра против Полска во Скопје.