Пеп Гвардиола го освои својот 26-ти трофеј во тренерската кариера. Тој во Барселона Б, па во првиот тим на Барселона, потоа во Баерн Минхен и сега во Манчестер Сити, и секаде освојуваше трофеи.

Меѓутоа во последните години никако да го освои оној престижниот – во Лигата на шампионите. Не успеа со Баерн Минхен, а дали ќе успее со Сити, останува да се види.

Еве ги сите трофеи на Пеп:

БАРСЕЛОНА Б

Терсера дивизион – 1

БАРСЕЛОНА

Ла Лига – 3

Копа дел Реј – 2

Суперкуп Шпанија – 3

Лига на шампиони – 2

УЕФА Супер Куп – 2

Светско клупско првенство – 2

БАЕРН МИНХЕН

Бундеслига – 3

Германски куп – 2

УЕФА Супер Куп – 1

Светско клупско првенство – 2

МАНЧЕСТЕР СИТИ

Премиерлига – 2

Лига Куп – 2