Овие две фотографии се од стадионот на Ливерпул „Енфилд“. И таму се подготвуваше шампионско славје, меѓутоа тоа се пресели кај играчите и навивачите на Манчестер Сити. „Црвените“ повторно не успеаја да ја освојат титулата.

Оваа подготовка за кореографија и подиум ќе останат засега неискористени. На разочарување на многубројните навивачи на Ливерпул. Меѓутоа шанса за трофеј имаат на 1. јуни и тоа оној најпрестижниот – европскиот.