СЕХА-лига во текот на вчерашниот ден објави две вечни листи: најдобрите стрелци и најдобрите голмани. Секако во Топ 5 листата имаше имиња од Вардар, па токму ова доволно говори што значи македонскиот првак за регионалното натпреварување и зошто почесниот претседател, Михајло Михајловски се бори и следната сезона составот да биде конкурентен.

„Црвено-црните“ доминираат и во листата на најдобри асистенти, на прво место е Данис Кристопанс со 210 асистенции, а додека на третата позиција се наоѓа Игор Карачиќ со 144.

Вардар буквално ја пишува историјата на СЕХА-лигата, овие бројки, но и сите можни рекорди кои ги постави ретко кој тим ќе успее да ги урне.

 

View this post on Instagram

 

😎 TOP 5 ASSISTS OF ALL-TIME coming your way ☝️ #SEHALeague #Gazprom #SEHA #experiencehandball

A post shared by SEHA – GAZPROM LEAGUE (@seha_league) on