Европската првенка по уметничко лизгање Софија Самодурова публикува неколку свои фотографии на социјалните мрежи на кои позира во костим за капење на егзотично место. Со тоа предизвика најразлични коментари, а повеќето беа позитивни но има и со критики.

„Многу си мала за да се покажуваш пред сите“, пишуваат критичарите алудирајќи дека Софија има само 16 години.

Меѓу позитивните коментари беше оној на олимпискиот шампион Алексеј Јагудин, кој прокоментира една фотографија на Софија: „Се е супер, само внимавај да не ја скршиш кичмата!“.

Самодурова е родена во Краснојарск, Русија, а оваа година на ЕП во Минск го освои златниот медал.

 

 

View this post on Instagram

 

Coming home…🖤

A post shared by @ sofia_samodurova on

 

View this post on Instagram

 

Забери меня навсегда…💙

A post shared by @ sofia_samodurova on

 

View this post on Instagram

 

Happy child❤️

A post shared by @ sofia_samodurova on

 

View this post on Instagram

 

Раз в год отправляйся туда, где ты ещё ни разу не был🏝☀️❤️

A post shared by @ sofia_samodurova on

 

View this post on Instagram

 

In love with this photo😍

A post shared by @ sofia_samodurova on